Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Początek roku inwestycyjnego

28/03/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 3585 razy
Po krótkiej zimowej przerwie Gmina Mszana Dolna przystąpiła do kontynuacji zadań inwestycyjnych.

Wznowione zostały prace przy rozpoczętej w roku 2017 budowie sali gimnastycznej w Mszanie Górnej. Obecnie wykonawca zakończył wykonanie instalacji; położono też tynki wewnętrzne. Przygotowana została także podłoga pod ułożenie posadzki w części sportowej.

W Rabie Niżnej nieprzerwanie od wiosny 2018 r trwa budowa kanalizacji sanitarnej. W ramach realizowanego etapu powstanie około 13 kilometrów sieci. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z funduszy unijnych PROW w wysokości 1 mln 850 tys. zł. Prawdopodobnie już latem 2019 roku znaczna część posesji Raby Niżnej będzie wpięta do sieci kanalizacyjnej.

Kontynuowane są również prace w zakresie inwestycji drogowo – mostowych w systemie Zaprojektuj i wybuduj przy budowie mostów na osiedlach: Fligi i Murzyny w Mszanie Górnej. Trwają także roboty związane z przebudową drogi powiatowej nr 1615K Mszana Górna – Wilczyce w km 0+200 – 1+316 i w km 1+481 – 2+353 w Mszana Górna/Łętowe polegające na wykonaniu chodnika wraz z oświetleniem ulicznym. Inwestycja ta jest współfinasowana przez Powiat Limanowski.

W nowym roku ruszyły roboty budowlane zadania inwestycyjnego ykonanie studni głębinowej dla potrzeb Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej adaptację w Szkole Podstawowej w Łętowem pomieszczania sali na salę komputerową.

Ponadto opracowywana jest dokumentacja techniczna budowy przepustu w ciągu drogi na os. Gacki w Olszówce oraz drogi do os. Tatki - Kołbony w Glisnem. Gmina zleciła do wykonania projekty budowlane przebudowy drogi gminnej Kasina Wielka - Gruszowiec oraz przebudowy drogi Olszówka -Zarębki. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego złożono wniosek o dotację w ramach programu ochrony gruntów rolnych na remont drogi na os. Górki w Lubomierzu.

Pracownicy Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych
Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej

 


Budowa mostu w ciagu drogi do osiedla Murzyny w Mszanie Górnej

 


Budowa Sali Gimnastycznej w Mszanie Górnej

 


Otwarcie nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Łostówce

 


Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Mszanie Górnej