Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kowalczyk, Kołodziej, Kaleta – zagórzańskie zawodniczki na podium Mistrzostw Polski

01/04/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1233 razy
W niedzielę, 31 marca 2019 na Polanie Jakuszyckiej zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich.

Ostatniego dnia zmagań uczestnicy walczyli o medale na dystansach techniką klasyczną. W biegu kobiet na dystansie 15 km bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk z KS AZS AWF Katowice. Natomiast wśród mężczyzn na dystansie 30 km triumfował Dominik Bury, reprezentujący barwy klubu MKS Istebna.

Oficjalne wyniki

W promieniach słońca i na bardzo dobrze przygotowanej trasie narciarze rywalizowali na Polanie Jakuszyckiej w finałowym dniu Mistrzostw Polski. Tego dnia o medale walczyli nie tylko seniorzy, ale również młodzieżowcy oraz juniorzy.

Kolejny tytuł mistrzyni Polski zdobyła Justyna Kowalczyk, która jako pierwsza pewnie przekroczyła linię mety. Obok naszej mistrzyni na podium stanęły dwie reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa - Osieczany. Srebro wywalczyła Urszula Łętocha, a brązową medalistą została Weronika Kaleta.

Z pierwszego w karierze tytułu mistrza Polski na dystansie 30 km cieszył się dzisiaj Dominik Bury. Zawodnik MKS Istebna bardzo dobrze taktycznie rozegrał ten bieg i na ostatnim kółku oderwał się od rywali i jako pierwszy finiszował do mety. Wicemistrzem Polski został Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jan Antolec, reprezentujący barwy katowickiego AZS-u.

Medalistki Młodzieżowych Mistrzostw Polski

  1.   Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
  3. Anna Bielecka - UKS Rawa Siedlce

Medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski

  1. Dominik Bury - MKS Istebna
  2. Michał Skowron - MKS Karkonosze
  3. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka

Medalistki Mistrzostw Polski Juniorów - Juniorka A

  1. Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa - Osieczany
  2. Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
  3. Marcelina Wojtyła - MKS Istebna

Źródło: www.pzn.pl