Uprzejmie informuję, iż począwszy od dnia 7 maja 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 730 do 1400. Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności

Kowalczyk, Kołodziej, Kaleta – zagórzańskie zawodniczki na podium Mistrzostw Polski

01/04/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 6081 razy
W niedzielę, 31 marca 2019 na Polanie Jakuszyckiej zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich.

Ostatniego dnia zmagań uczestnicy walczyli o medale na dystansach techniką klasyczną. W biegu kobiet na dystansie 15 km bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk z KS AZS AWF Katowice. Natomiast wśród mężczyzn na dystansie 30 km triumfował Dominik Bury, reprezentujący barwy klubu MKS Istebna.

Oficjalne wyniki

W promieniach słońca i na bardzo dobrze przygotowanej trasie narciarze rywalizowali na Polanie Jakuszyckiej w finałowym dniu Mistrzostw Polski. Tego dnia o medale walczyli nie tylko seniorzy, ale również młodzieżowcy oraz juniorzy.

Kolejny tytuł mistrzyni Polski zdobyła Justyna Kowalczyk, która jako pierwsza pewnie przekroczyła linię mety. Obok naszej mistrzyni na podium stanęły dwie reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa - Osieczany. Srebro wywalczyła Urszula Łętocha, a brązową medalistą została Weronika Kaleta.

Z pierwszego w karierze tytułu mistrza Polski na dystansie 30 km cieszył się dzisiaj Dominik Bury. Zawodnik MKS Istebna bardzo dobrze taktycznie rozegrał ten bieg i na ostatnim kółku oderwał się od rywali i jako pierwszy finiszował do mety. Wicemistrzem Polski został Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jan Antolec, reprezentujący barwy katowickiego AZS-u.