Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wybiegał drugie miejsce

20/05/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 502 razy
Kacper Kościelniak z Raby Niżnej (zawodnik Garmin Salco Team) zajął drugie miejsce w zawodach „Drew Home Beskidzki Topór”, które rozegrano 18.05.2019 r.

Biegacze górscy startowali w Andrychowie; metę zawodów zlokalizowano w Rzykach. Uczestnicy imprezy rywalizowali na czterech dystansach: 25, 43, 73 i 104 km. Łącznie wystartowało około 700 biegaczy.

Kacper Kościelniak spróbował swoich sił na dystansie 25 km. Do pokonania miał 1200 metrów przewyższenia. Na swoim dystansie zajął drugie miejsce osiągając czas 2:08:50. Do zwycięzcy, Tomasza Kobosa, stracił 1:30. Podium uzupełnił Michał Stopa, który do Kacpra stracił ponad 10 minut.

Z uwagi na zalegające na trasie błoto (po wcześniejszych ulewach) warunki na trasie były ciężkie. Jednak w sobotę pogoda dopisała i obyło się bez deszczu.

Organizatorzy zadbali o profesjonalną oprawę wydarzenia: punkty odżywcze z pomiarami czasu on-line, rozstawieni na trasie fotografowie, pamiątkowe medale dla finisher’ów,  posiłki na mecie, opieka fizjoterapeutów, nagrody dla najlepszych i wiele innych atrakcji. 

Jestem zadowolony z rezultatu, ponieważ bieg opierał się na nowych założeniach taktycznych, które w przyszłości mają procentować lepszymi wynikami – swój wynik podsumował zagórzański biegacz.

Kacper Kościelniak