z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Śnieżnica już "odkryta"

18/06/2019, dodał: Maciej Liberda czytano: 2683 razy
W tym roku po raz dziesiąty - 16 czerwca br. odbyła się piesza wędrówka na Śnieżnicę /1006 m/ w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy

Organizatorem niedzielnego spotkania była Gmina Mszana Dolna oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Fundacja Rozwoju Regionu  Rabka i Województwo Małopolskie.

Katarzyna Szybiak - Zastępca Wójta Gminy Mszana Dolna powitała Gości przybyłych na szczyt Śnieżnicy.

Mszę świętą odprawił ksiądz ks. Jan Zając – Kapelan Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniła Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej pod kierownictwem Adama Rusnarczyka.

W wydarzeniu uczestniczyły m.in. zorganizowane grupy turystów z Dąbrowy Górniczej i Nowego Sącza.Jak co roku przeprowadzone zostały konkursy w kilku kategoriach. Najmłodszym zdobywcą Śnieżnicy okazał się dziesięciomiesięczny Leo  z Dobrej, najstarszym zaś Stanisław z Limanowej (80 lat). Grzegorz, który na Śnieżnicę przyjechał z Dąbrowy Górniczej, był turystą  z najdalszego zakątka Polski, a Łukasz z Londynu – z najdalszego zakątka świata. Rodzinnie Śnieżną Górę odkrywali Pietrzakowie z Przenoszy.  Najlepiej w konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym wypadł mieszkaniec z Przenoszy Stanisław . Nagrody do miejscowości Lipowe trafiły w ręce Julii za zajęcie  II miejsce oraz Krzysztofa za zajęcie III miejsca. „Najmilszą uczestniczką rajdu” wybrano Beatę z Kasiny Wielkiej, a „najmilszym” Ignacego z Tokarni.  Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Mszana Dolna, które wręczyli: Katarzyna Szybiak Zastępca Wójta Gminy Mszana Dolna oraz Maria Majda, Rafał Kubowicz, Halina Bubiłek. - Radni Gminy Mszana Dolna.

Wędrowcy mogli posmakować bigosu oraz pysznych wypieków, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej.

Na szczycie każdy uczestnik pieszych wędrówek po Beskidzie Wyspowym mógł odebrać pamiątkową przypinkę na okoliczność tego spotkania.

Wydarzenie dofinansowano przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2019”.

 

tekst i foto.: Paulina Kępa