Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dobre wieści z Gorczańskiego Parku Narodowego

24/06/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 473 razy
W Ośrodku Edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod hasłem – „Płazy i gady w naszym otoczeniu”.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania biologii wybranych gatunków oraz uświadomienie, jak ważną pełnią rolę w naszym środowisku, a poprzez zdobytą wiedzę zweryfikowanie fałszywych opinii i wzbudzenie bardziej przyjaznego nastawienia do tych osobników.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

I – Szkoła Podstawowa klasy V-VI

II – Szkoła Podstawowa Klasy VII-VIII oraz Gimnazjum.

Do rywalizacji w kategorii I przystąpiło 30 uczniów, a w kategorii II – 22.

Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań oraz rozpoznanie gatunków na podstawie zdjęć.

Na konkurs przyjechali uczestnicy nie tylko z terenu Miasta i Gminy Mszana Dolna czy Niedźwiedź, ale także z bardzo odległych miejscowości takich jak Wola Batorska, Szczawa, Dębno Podhalańskie, Tylmanowa, Laskowa, Ochotnica Dolna, Jurków, Dobra czy Nowy Targ itp.

W kategorii I - Szkoła Podstawowa klasy V-VI – startowała m.in. uczennica Szkoły Podstawowej w Glisnem - Gabriela Oleksy.

Gabrysia interesuje się przyrodą i chętnie uczy się do konkursów organizowanych przez GPN – informuje nauczycielka przygotowująca ją do konkursu. Przystępuje do nich rokrocznie zawsze uzyskując wysoki wynik. W tym roku dziewczynka zajęła  II miejsce i pokonała wiele koleżanek i kolegów, a tym samym znalazła się wśród laureatów tego konkursu o zasięgu co najmniej wojewódzkim. Patrząc na zakres treści obejmujących konkurs - jest to niewątpliwie znaczny sukces, gdyż pytania dotyczyły dość szczegółowej wiedzy na temat płazów i gadów. Gabrysia poradziła sobie z nimi znakomicie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Elżbieta Pustelnik