Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Pracuj rzetelnie, bo z owoców twojej pracy korzystają inni, jak ty korzystasz z pracy innych.”

01/07/2019, dodał: Maciej Liberda czytano: 644 razy
Te piękne słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego zadedykowane były dzieciom i młodzieży, którzy zakończyli kolejny pracowity rok szkolny.

W dniu 28 czerwca  br.(piątek) jak co roku podczas XI zwyczajnej sesji Rady Gminy w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba – Wójt Gminy, Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta oraz Jan Chorągwicki - Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna wręczyli najzdolniejszym uczniom szkół podstawowych i gimnazjów funkcjonujących na terenie naszej gminy list gratulacyjny wraz z dyplomem, składając przy tej sposobności  powinszowania za doskonałe wyniki w nauce.

Wójt Gminy Bolesław Żaba przed ich wręczeniem nadmienił, aby uzyskać stypendium naukowe trzeba osiągnąć wysokie wyniki w nauce, czasem jest to średnia sięgająca nawet powyżej 5,5 bądź zdobyć tytuł laureata albo finalisty na szczeblu co najmniej wojewódzkim lub ogólnopolskim.

Włodarz Gminy w imieniu własnym jak i w imieniu Rady Gminy serdecznie pogratulował uczniom, ich rodzicom i nauczycielom dotychczasowych dokonań, podkreślił, że i tak w dużej mierze, tak wysokie osiągnięcia najwięcej zależą od samych uczniów.

Życzył dalszych sukcesów, wspaniałych osiągnięć edukacyjnych, doskonalenia wiedzy                    i umiejętności, a przede wszystkim  realizacji własnych planów. Wyraził nadzieję, że są one zapowiedzią dalszego rozwoju i w przyszłości zaowocują jeszcze lepszymi wynikami nie tylko w życiu szkolnym, ale i osobistym.

 

Małgorzata Lupa

fot. Sabina Krężel