Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Odszedł grać w Niebiańskiej Kapeli

17/08/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1036 razy

„Niech wasze śpiewanie przekracza granice! Wiecie, że słowo Anioł oznacza posłany. Wy jesteście na swój sposób posłani, aby szerzyć Bożą radość i przez wasz śpiew ukazywać, że wiara jest mocniejsza niż wątpienie, że nadzieja jest silniejsza niż beznadziejność, że miłość jest mocniejsza niż śmierć”. (Jan Paweł II, Spotkanie z Międzynarodową Federacją Pueri Cantores, Rzym 1993)

Tak jak niespełna rok temu każdego z nas wstrząsnęła informacja o chorobie młodego i pełnego pasji skrzypka i wokalisty zespołu folkowego InoRos – Konrada Nawary z Olszówki, tak wczoraj (16.08.19r.) wielki smutek w naszych sercach wywołała informacja o jego śmierci.

Nie sposób wyrazić słowami uczuć, które w tej chwili przeżywa każdy Jego rodak – mieszkaniec Gminy Mszana Dolna. Targają nami zwyczajne, ludzkie uczucia – niedowierzanie, żal, ogromny smutek, bunt i pretensje, że oto Pan postanowił inaczej, niż tego pragnęliśmy… Po ludzku nie potrafimy się z tym się pogodzić. Po chrześcijańsku wierzymy jednak, że Konrad odszedł do Pana grać w Niebiańskiej Kapeli i spełniać swoje ziemskie marzenia.

Czujemy też wielką, rodzinną więź z Najbliższymi ś. p. Konrada – Jego Ukochanymi Rodzicami i Siostrami. To dzięki niezwykłej charyzmie Waszego Syna i Brata staliśmy się w ciągu kilku listopadowych dni ubiegłego roku jedną wielką Rodziną. To On, pewnie nie do końca świadomie, nauczył nas odwagi, determinacji, solidarności i miłości do drugiego człowieka; dzięki niemu mogliśmy stać się lepszymi ludźmi. Dziękujemy Wam dzisiaj za to, że przyjęliście nas do swojego Rodzinnego Grona.

W imieniu całej społeczności Gminy Mszana Dolna i swoim własnym składamy Wam z serca płynące kondolencje. Zapewniamy Was o swoim wsparciu, modlitwie, otwartych sercach i dłoniach gotowych do pomocy, kiedy tylko będziecie tego potrzebować.

Wraz z Rodziną i wszystkimi, którym ś. p. Konrad Nawara był bliski, zapraszamy do udziału w nabożeństwach i wspólnej modlitwie w Jego intencji: modlitwa w Kościele Parafialnym w Olszówce w sobotę (17.08.19r.) i niedzielę (18.08.19r.) o godz. 18.00 oraz w Kaplicy przy cmentarzu w Mszanie Dolnej w poniedziałek (19.08.19r.) o godz. 18.00.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie we wtorek (20.08.19r.) o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym w Olszówce. Od godz. 13.00 wspólna modlitwa za Zmarłego. Po Eucharystii nastąpi odprowadzenie ś. p. Konrada Nawary na miejscowy cmentarz.

 

Bolesław Żaba Wójt Gminy Mszana Dolna
Jan Chorągwicki Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna
wraz ze społecznością Gminy