z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Małopolska Pamięta” - dotacja dla Gminy Mszana Dolna na renowację pomnika w Kasinie Wielkiej

09/09/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 968 razy
Gmina Mszana Dolna jest jednym z beneficjentów konkursu pn. „Małopolska Pamięta – zachowanie zabytkowych miejsc pamięci narodowej i martyrologii” ogłoszonego przez Województwo Małopolskie.

Zadanie konkursowe zgłoszone przez gminę ma na celu wykonanie prac konserwatorskich oraz restauratorskich pomnika poległych żołnierzy austriackich w walkach o Kasinę Wielką w 1914 roku, w czasie I wojny światowej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 26 sierpnia na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wzięła w nim udział Katarzyna Szybiak - zastępca Wójta Gminy Mszana Dolna, która odebrała symboliczny czek na kwotę 7 500 zł. z przeznaczeniem na dofinansowanie renowacji pomnika w Kasinie Wielkiej.

Laureatom pogratulowała osobiście Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego, pomysłodawczyni konkursu:

Małopolska jest miejscem szczególnie doświadczonym przez historię, a Małopolanie wielokrotnie w dziejach narodu i państwa polskiego dawali przykład przywiązania do najważniejszych dla Polaków wartości, poświęcając za nie swoje zdrowie i życie. Dzisiaj spotykamy się w gronie osób, dla których dziedzictwo kulturowe oraz narodowa historia stanowi potencjał, który należy pielęgnować – podkreśliła.

Dzięki projektowi „Małopolska Pamięta” 53 miejsca pamięci z terenu województwa małopolskiego zostaną odpowiednio zabezpieczone. Donator przeznaczy na ten cel kwotę 489 300 zł.

Anna Petrycka
Źródło fot.: Biuro Prasowe UMWM