z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Polska to MY

12/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 518 razy
W dniu 08.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej odbyła się uroczysta akademia poświęcona 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to ważna uroczystość państwowa. Jest obchodzona dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Uczniowie z klas VI oraz VII pod opieką wychowawcy przygotowali przedstawienie historyczne pt. „Gdzież ta Rzeczpospolita”. Ukazali dzieje naszego kraju na tle wielu ważnych wydarzeń, których owocem stała się upragniona przez Polaków wolność. Symbolem wolnej Polski stał się biały orzeł, który był motywem przewodnim przedstawienia. Cała fabuła była mocno wzbogacona muzyką, która budowała nastrój i emocje. 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Pamięci o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. W rocznicę odzyskania niepodległości warto zwrócić wdzięczną myśl ku naszym dziadkom i pradziadkom, wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei narodziła się wolna Polska.

To ważne wydarzenie patriotyczne pozostanie na długo w pamięci społeczności szkolnej. Niech będzie refleksją nad znaczeniem niepodległości. Na zakończenie akademii głos zabrała dyrektor Barbara Tokarz, która przypomniała uczniom sens i cel obchodzenia rocznicy odzyskania Niepodległości. Tego dnia o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie szkoły wraz z wychowawcami, dyrektor i pracownikami wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu" - odśpiewano 4 zwrotki hymnu Polski.

Anna Kawula