z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Jedność” wyśpiewała II miejsce

18/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 999 razy
Dziewczęta ze scholi „Jedność” z Kasinki Małej - Zagródca wzięły udział w XXII Rejonowym Przeglądzie Pieśni Religijnej w Myślenicach.

Podczas konkursu wykonały dwa utwory: „Nie mam srebra ani złota” oraz  „Ojciec” (z repertuaru Siewców Lednicy), za które od jury otrzymały II miejsce w kategorii „Dzieci Boże”. Przez całe popołudnie na scenie MOKiSu wystąpiło ok. 400 wykonawców, którzy rywalizowali w 5 kategoriach, w tym 19 grup muzycznych i solistów z rejonu Myślenic. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników wszyscy wykonawcy połączyli swoje siły i wspólnie zaśpiewali na scenie wspaniale się przy tym bawiąc.

Organizatorzy za cel konkursu postawili sobie wymianę doświadczeń, integrację środowiska katolickiego, prezentację nowinek repertuarowych i rozwiązań muzycznych, a przede wszystkim wzajemne poznanie się – podkreślają rozśpiewane dziewczęta ze scholi „Jedność” . W naszym odczuciu cel ten udało im się zrealizować w 100 procentach.

Monika Polańska