z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia

21/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1880 razy
„Okres młodości jest bowiem czasem szczególnie intensywnego odkrywania ludzkiego „ja” — i związanych z nim właściwości oraz uzdolnień”
św. Jan Paweł II

W dniu 18 listopada br. w sali obrad  Urzędu Gminy Mszana Dolna Wójt, Bolesław Żaba, Zastępca Wójta, Katarzyna Szybiak oraz Przewodniczący Rady Gminy, Jan Chorągwicki, uroczyście wręczyli stypendia naukowe oraz listy gratulacyjne wraz z dyplomami 37 uczniom z gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. Stypendyści otrzymali wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019.

Nagrody pieniężne otrzymali uczniowie o średniej ocen co najmniej 5,5 oraz finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Wśród docenionych uczniów nie zabrakło i takich, których średnia ocen jest bliska 6,0. Jeden ze stypendystów, uczeń szkoły podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej, jako jedyny w gminie uzyskał nawet maksymalną średnią!

Wójt, Bolesław Żaba, przed wręczeniem nagród podkreślił, że zdobyć średnią 5,5 jest bardzo trudno i osiągają ją uczniowie uzdolnieni wszechstronnie, a zachowanie wzorowe ucznia jest obligatoryjne do otrzymania stypendium.

Niektórzy z Was w tym roku otrzymają stypendium po raz drugi; jestem z tego bardzo dumny! – dodał gospodarz Gminy Mszana Dolna. Pozwoliła na to zmiana regulaminu: chcielibyśmy bowiem nagradzać Wasze osiągnięcia na bieżąco. Postaraliśmy się również, aby przyznawane nagrody były zróżnicowane, w zależności od zakresu nauczania – inne dla klas młodszych, inne dla starszych. Sądzę, że stypendia naukowe stanowią wyróżnienie za trud i wysiłek włożony w osiągnięcie wysokich wyników w nauce, a ich otrzymanie stanowi motywację do odnoszenia dalszych sukcesów.

Spotkanie było okazją do złożenia przez władze Gminy życzeń i gratulacji. Słowa powinszowań popłynęły zarówno do samych nagrodzonych, jak i ich rodziców. 

Małgorzata Lupa