z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Podziękowania i gratulacje dla mieszkańców Gminy

02/12/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1127 razy
Gminni rajcy bardzo uroczyście rozpoczęli XVI zwyczajną sesję Rady Gminy Mszana Dolna.

W sposób szczególny podziękowali lek. med. Halinie Reijns, Kierownik Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kasince Małej, za wiele lat pracy za rzecz mieszkańców Gminy Mszana Dolna. Mimo jej nieobecności na sesji Bolesław Żaba, Wójt Gminy, odczytał okolicznościowy adres, który  wraz z Janem Chorągwickim, Przewodniczącym Rady Gminy, skierowali do  Pani Doktor. Przypomnieli w nim czasy tworzenia opieki zdrowotnej na terenie Gminy Mszana Dolna, w których lek. med. Halina Reijns czynnie brała udział i której mieszkańcy Gminy zawdzięczają specjalistyczną opiekę medyczną. Podkreślili zasługi, jakie wniosła w rozwój opieki zdrowotnej na tym terenie i złożyli życzenia na czas emerytury Pani Doktor. Po tym podniosłym wstępie gratulacje z rąk gminnych władz odebrali młodzi, wyróżnieni przez Wójta, mieszkańcy Gminy Mszana Dolna. Nagrodę za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w ciągu roku 2018 otrzymał Robert Chmielarczyk z Raby Niżnej, a za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w ciągu roku 2018 – Dawid Śmieszek z Kasiny Wielkiej. Uhonorowani w tym dniu przyjęli również gratulacje i życzenia od Bolesława Żaby, Wójta Gminy Mszana Dolna, jego zastępcy Katarzyny Szybiak i Jana Chorągwickiego, Przewodniczącego Rady Gminy.

 

Robert Chmielarczyk, mieszkaniec Raby Niżnej, to zawodnik grający w piłkę ręczną w  Klubie Sportowym SUMKS JEDYNKA MYŚLENICE; trenuje pod okiem szkoleniowca Władysława Piątkowskiego. Jest czołowym zawodnikiem klubu, w meczach zdobywa dużą ilość bramek. W 2018 roku został powołany do Kadry Małopolskiej (rocznik 2003). Oprócz stałych rozgrywek, wraz z drużyną bierze udział w ogólnopolskich turniejach, w których osiąga sukcesy sportowe.

Do jego czołowych dokonań  (wraz z drużyną SUMKS JEDYNKA MYŚLENICE) w ciągu 2018 roku zaliczyć należy:

- XIII miejsce w XIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej – Kategoria Młodzicy – CABAN CUP 2018, Chrzanów – Libiąż (26-27-28.01.2018r.)

- II miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców „VIATEC CUP 2018”, Nowy Targ, (04.02.2018r.)

- VI miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Myślenic, Myślenice CUP 2018 (luty 2018r.)

- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Pokoleniowym, Myślenice 2018 (07.04.2018r.)

- V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej  Juniorów o Puchar Bogdana Wenty, Chrzanów (15.09.2018r.).

Podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej im. Władysława Stawiarskiego w Bochni (9-10.06.2018r.) wyróżniony jako „Najlepszy prawy rozgrywający”.

Obecnie reprezentuje SUMKS JEDYNKA MYŚLENICE w rozgrywkach w II Lidze Piłki Ręcznej.

 

Dawid Śmieszek (mieszkaniec Kasiny Wielkiej) to uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Rabce – Zdroju. Od najmłodszych lat przejawia zainteresowania artystyczne w wielu dziedzinach; sukcesywnie je rozwija.  Jest uczestnikiem i laureatem wielu konkursów, podczas których szczególnie dba o promocję kultury i spuścizny Górali Zagórzańskich. Występuje w wielu projektach filmowych, sam zajął się tworzeniem spotów i obrazów filmowych.

W ciągu 2018 roku odnosił wiele szczególnych osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, m. in.:

- prowadził zagórzański odcinek „Wypadu w plener” dot. Gminy Mszana Dolna (nagrywany dla TVP 3 Kraków, wielokrotnie emitowany na tej antenie oraz w TVP INFO); Dawid Śmieszek występował w nim ubrany w strój zagórzański, opowiadał o historii Kasiny Wielkiej, jej zabytkach oraz tradycjach i zwyczajach kultywowanych przez Górali Zagórzańskich (maj 2018r.);

- grał w wielu odcinkach paradokumentów emitowanych w TVN: „Szkoła” i „Szpital”;

-  był statystą w filmie „Piłsudski” Michała Rosy (wrzesień 2018r.);

- grał epizod w filmie Reżysera Życia (kanał na YouTube) nakręconego w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości (Dawid swoją scenę zagrał w zagórzańskim stroju regionalnym) (maj 2018r.);

- działał jako reżyser i filmowiec tworząc różne małe produkcje filmowe promujące kulturę zagórzańską oraz lokalne miejsca pamięci i zabytki regionu; m. in. w ramach projektu „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski” nagrał film o kolędowaniu u Zagórzan (styczeń 2018r.);

- był i jest nadal prężnie działającym członkiem Zespołu Regionalnego  „Kasinianie – Zagórzanie”, wraz z którym reprezentował Gminę Mszana Dolna oraz kulturę zagórzańską podczas międzynarodowego festiwalu w Macedonii (wrzesień 2018r.);

- był i jest nadal członkiem Chóru w Kasinie Wielkiej oraz Chóru Szkolnego II LO w Rabce – Zdroju;

- był finalistą i laureatem 1. Miejsca w eliminacjach rejonowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – dla uczczenia stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę (Nowy Sącz, 10 kwietnia 2018r.).

 

 Magda Polańska