z ostatniej chwili
W dniu 24 grudnia 2019 roku tj. Wigilia Urząd Gminy w Mszanie Dolnej będzie nieczynny.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjarodowybory uzup.WYBORY DO SESJMU I SENATUOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjestudiumostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlLokalna Grupa DziałaniaGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyUniwersytet III wiekuObrona cywilnae-urzadwfoskanalizacja

Wieści ze szkół


Wigilijne spotkanie w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej

22/12/2014, dodał: czytano: 3049 razy
Tradycyjnie już, jak co roku, w ostatnim dniu nauki poprzedzającym wyjątkowy czas Bożego Narodzenia uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się wspólnie w sali gimnastycznej na wigilijnym spotkaniu.

Od wielu lat spotkaniom tym towarzyszą przedstawienia jasełkowe przypominające cud Bożego Narodzenia. W tym roku uczniowie Koła Teatralnego zaprosili wszystkich zebranych na „Anielsko - diabelską wojnę o dusze”. Mogliśmy zatem przenieść się wyobraźnią do nieba, w którym Archaniołowie wraz z Aniołem dyżurnym czuwali nad bezpieczeństwem ludzi oraz ich właściwym przygotowaniem się do narodzin Jezusa, a także do piekła, w którym Lucyfer i Boruta knuli plany sprowadzenia ludzkości na manowce – opowiadają organizatorzy widowiska. I tu jedynie młody Diabełek- pozbawiony mimo wszystko diabelskiej duszy- przysparzał Borucie wielu trudności podczas nauki kuszenia. Wreszcie staliśmy się świadkami walki dobra ze złem stoczonej w jednej z rodzin, w której ostatecznie zwyciężyły siły niebiańskie i zapanowała radość oraz szczęście z powodu narodzin Boga. Należy tu dodać, że tym razem Archaniołowie oraz diabły mówiły do nas językiem niezwykle współczesnym, poruszali problemy bliskie nam, znane z codziennego życia, a wszystko po to, by bożonarodzeniowe przesłanie trafiło do młodych odbiorców. I choć nieco na wesoło, to bohaterowie przedstawienia zwrócili naszą uwagę na to, że w życiu najważniejsze są miłość, życzliwość, chęć niesienia pomocy, dobroć i że możemy być szczęśliwi tylko wtedy, gdy dostrzeżemy innych wokół siebie.

Wielkie brawa należą się młodym aktorom- Michałowi Wojtyczce, Wojciechowi Wojtyczce, Wiesławowi Kowalczykowi, Tomaszowi Białoniowi, Kamilowi Głuchowi, Patrycji Głuch, Sylwii Grzędziak, Magdalenie Kałuży, Radkowi Kołodziejczykowi, Sabinie Potaczek, Sylwii Szczęsnowskiej, Paulinie Gruceli, Marii Kowalczyk, Karolinie Złydach oraz Markowi Wadylowi, którzy spisali się na medal! Wyczarowali swoim zaangażowaniem wspaniały klimat opowieści i wywołali uśmiech na niejednej twarzy.

Przedstawienie zakończył występ grupy uczniów z klas pierwszych i trzecich gimnazjum, którzy wykonali pastorałkę „Panienka Maryja” – dodają koordynatorzy. Następnie głos zabrały pani dyrektor Marta Skowronek oraz przewodnicząca Rady Rodziców, składając wszystkim zebranym świąteczne życzenia. W niezwykle podniosłej i miłej atmosferze zakończyliśmy nasze spotkanie.

 

red. Anna Jurkowska

zdjęcia