Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejPSR 2020transmisjawybory prezydentakoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


Warsztaty plastyczne – ozdoby i dekoracje świąteczne - w świetlicy SP w Łętowem

07/01/2015, dodał: czytano: 4063 razy
W dniach 15, 16 i 22 grudnia 2014 roku w świetlicy szkolnej SP w Łętowem zorganizowane zostały warsztaty plastyczne. Były to już kolejne warsztaty ozdób i dekoracji świątecznych w tej szkole.

Po raz pierwszy miały miejsce  w działającej od tego roku szkolnego świetlicy. Pierwsze takie zajęcia zostały zorganizowane w roku szkolnym 2013/2014.

Początkowo zajęcia przewidziano na 15 i 22 grudnia.
Ale 16 grudnia kółko plastyczne również przerodziło się
w warsztaty i zajęcia wydłużyły się o 2 godziny. Nowością tego roku były zorganizowane w tym samym czasie zajęcia w formie warsztatów  dla uczniów klas młodszych.

W  tegorocznych warsztatach uczestniczyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły  jak również jej absolwenci. Szczególną popularnością i uznaniem cieszyły się ozdoby z naturalnych surowców.

Były to choinki z siana, pachnące pomarańcze i ozdoby z papieru. Ale w trakcie zajęć powstawały również mieniące się kolorami bombki z cekinów i tasiemek.
Uczniowie - szczególnie Ci młodsi  - z wielką radością udekorowali choinkę
w świetlicy szkolnej. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez wychowanków szkoły podczas warsztatów, zajęć kółka plastycznego oraz zajęć świetlicowych.
A najciekawsze i te najbardziej efektowne  ozdoby uczniowie zabrali do domów.
Kolejny raz nasi podopieczni wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem – podkreśla organizatorka warsztatów. Zwłaszcza 22 grudnia trudno im  było opuścić mury szkoły. Może dlatego, że ten dzień był dniem wolnym od zajęć, a może rzeczywiście zostali zarażeni pasją tworzenia? Wierzę, że był to dla nich miły i potrzebny czas i że chętnie wrócą za rok na kolejne warsztaty ozdób świątecznych.

Dziękuję wszystkim – szczególnie uczniom, rodzicom i absolwentom -  
za zaangażowanie i poświęcony czas. Do siego roku!

                                                                                                              red.  Monika Zięba