Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejPSR 2020transmisjawybory prezydentakoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


Sprawozdanie z uroczystości Dnia Babci i Dziadka w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej.

03/02/2015, dodał: czytano: 8052 razy
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 31.01.2015 r. o godzinie 10.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła klasa 0, która piosenką i wierszami wprowadziła wszystkich w odświętny nastrój. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie z kl. II i III, którzy zaprezentowali przedstawienia o Babci i Dziadku. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie. W kolejnej części uroczystości wystąpiła klasa I wraz z Zespołem Regionalnym ,,Mali Zagórzanie’’ oraz ,,Doliną Mszanki’’. W swoim programie przedstawili obrzęd ,,Skubania pierza’’ gdzie nie zabrakło pięknie zaśpiewanych kolęd i pastorałek oraz tańców wykonanych przez dorosłych jak i małych górali. Nie zabrakło życzeń tym razem wyśpiewanych i skierowanych do najbliższych. Każda Babcia i Dziadek otrzymali piękny upominek wykonany własnoręcznie przez Zespół ,,Mali Zagórzanie i Dolinę Mszanki’’. Wzruszeń nie było końca w niejednych oczach widać było radość i szczęście. Oklasków nie brakowało. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy również Przewodniczącej Rady Gminy Mszana Dolna – Pani Aleksandrze Kani, która przyjęła nasze zaproszenie i przybyła na tę wspaniałą uroczystość. Życzenia drogim solenizantom złożyła także Pani Marta Skowronek , dyrektor ZPO w Mszanie Górnej.

Uroczystość przygotowali nauczyciele :mgr Jadwiga Borowiecka –opiekun Zespołu ,,Mali Zagórzanie’’, Grażyna Płoskonka wych.kl.0.,mgr Maria Szczucka – wych. kl. II ,mgr Anna Bielin wych. kl .III ,mgr Rafał Borowiecki-pedagog szkolny, mgr Jarosław Mazur –prezes Stowarzyszenia Zespołu ,,Dolina Mszanki”

ZZF Dolina Mszanki na realizację uroczystości otrzymał wsparcie finansowe Gminy Mszana Dolna w ramach zadania: „Promocja i upowszechnianie kultury zagórzańskiej w kraju i zagranicą„.

 

mgr Jadwiga Borowiecka

     opiekun Zespołu ,,Mali Zagórzanie”