z ostatniej chwili
W dniu 24 grudnia 2019 roku tj. Wigilia Urząd Gminy w Mszanie Dolnej będzie nieczynny.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjarodowybory uzup.WYBORY DO SESJMU I SENATUOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjestudiumostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlLokalna Grupa DziałaniaGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyUniwersytet III wiekuObrona cywilnae-urzadwfoskanalizacja

Wieści ze szkół


Jasełka w czterech odsłonach – uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

10/02/2015, dodał: czytano: 3977 razy
Dnia 28.01.2015r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka. W tym roku spotkanie odbyło się w miejscowej Remizie OSP.

Zacnych gości ciepłymi słowami powitały dyrektor Anna Piwowarska oraz wicedyrektor Krystyna Rutkowska – Topinek. Z kolei uczniowie klas Ia, Ib, II, III wraz z wychowawczyniami specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny – wystawili Jasełka w czterech odsłonach.

W pięknej scenerii obok Jezusa i Maryi pojawiły się chóry anielskie, prości pastuszkowie, przebiegły Herod, diabeł i śmierć. Do stajenki po kolędzie przybyli także Trzej Królowie oraz dzieci z różnych zakątków świata, przynosząc podarki dla Jezusa. Po przedstawieniu przyszedł czas na życzenia, upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Spotkanie było okazją do wyrażenia swojej miłości i wdzięczności dla kochanych babć i dziadków, okazania szacunku za ich cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, a także ogromne doświadczenie życiowe.

Pani Dyrektor, składając życzenia babciom i dziadkom, zaznaczyła, że mogą być dumni z wnuków, gdyż pięknie nauczyli się swoich ról.  

Profesjonalizm, zaangażowanie i pasja młodych artystów sprawiły, iż był to niezapomniany dzień. Wspólne kolędowanie wywołało na wielu twarzach radość i wzruszenie. Niejedna łza zakręciła się w oku dumnej babci oraz dumnego dziadka.

 

red. Małgorzata Łabuz