Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjarodowybory uzup.WYBORY DO SESJMU I SENATUSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjestudiumostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlLokalna Grupa DziałaniaGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej

09/05/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1097 razy
W Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VII oraz klas: III a, III b, III c gimnazjum przygotowali okolicznościowy spektakl. Uroczystość tę zainicjowano odśpiewaniem hymnu narodowego. W okolicznościowym programie artystycznym uczniowie klasy VII przedstawili pełną napięcia i pasji dyskusję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z posłami patriotami zatroskanymi nad losem Ojczyzny. Młodzi aktorzy przypomnieli zgromadzonym najważniejsze zapisy Konstytucji 3 Maja, które  miały przyczynić się do stworzenia niepodległego i nowoczesnego państwa. Występ spotkał  się z aplauzem i zachwytem publiczności, szczególnie tej najmłodszej, gdyż posłowie chcąc  wyrazić entuzjazm z powodu uchwalania Konstytucji, zrzucali czapki z głów.  Z całą pewnością apel uatrakcyjnił także występ zespołu wokalnego, który wykonał  pieśni patriotyczne.  Na koniec  spotkania dyrektor Marta Skowronek podziękowała występującym uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

 Anna Jurkowska