Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjawybory prezydentakoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


Polska w kolorze biało - czerwonym

26/06/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1044 razy
„Polak miłujący Boga i Ojczyznę powstanie z każdego poniżenia, bo zwykł klękać tylko przed Bogiem” to słowa, które powiedział bł. Jerzy Popiełuszko i które widniały na zwycięskiej pracy ucznia Szkoły Podstawowej nr im. św. Józefa w Lubomierzu Kamila Kowalczyka w gminnym konkursie plastycznym Polska w kolorze biało-czerwonym - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Celami konkursu były: propagowanie wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci i młodzieży wizerunku Polski, rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018 r.  Pomysłowość, estetyka pracy i wykonanie zostały docenione przez jury nie tylko u  Kamilla, który zajął pierwsze miejsce, ale także w pracy Agaty Kaim, która otrzymała miejsce II. Jesteśmy dumni z naszych zdolnych artystów, którzy stanęli na podium.

Katarzyna Wojtyczka