z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Powiększ: A A A
A A A A A

Sekcja narciarska - Duma Naszej Gminy

W 2000r. przy istniejącym już Ludowym Klubie sportowym w Mszanie Górnej utworzono sekcję narciarską. Do nowego klubu przeszły wszystkie zawodniczki z Mszany Górnej i Podobina biegające do tej pory w barwach „Maratonu” Mszana Dolna. Początki były bardzo trudne, ale dzięki wytrwałości i ambicji Krzysztofa Jarosza oraz przy dużym wsparciu Wójta Gminy – Tadeusza Patality, udało się utrzymać całą grupę i włączyć do treningów utalentowane uczennice Gimnazjum w Mszanie Górnej.
Już w pierwszym sezonie zawodnicy LKS „WITÓW” zdobyli brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Była to sztafeta w składzie : Agnieszka Rapta - Katarzyna Gucia - Małgorzata Gucia .W roku następnym sztafeta ta zdobyła już medal srebrny. W sezonie 2002/2003 złoty i brązowy medal w sztafecie wywalczyły: Krystyna Węglarz - Anna Ogiela - Katarzyna Gucia oraz Monika Napora - Urszula Kuliś - Małgorzata Sroka. W 2004 brązowy medal zdobyły w sztafecie: Agnieszka Rapta - Krystyna Węglarz - Katarzyna Gucia. W 2005r. w klasyfikacji ogólnej "Witów" zajął III miejsce.
Do sezonu 2006/2007 "Witów” przystąpił w zmienionym składzie. "Dziurę" po odejściu kilku utalentowanych zawodniczek zapełnili chłopcy ze Spytkowic oraz Paulina Maciuszek. Klub zanotował wybitne osiągnięcia: srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w sztafecie kobiet: Paulina Maciuszek - Joanna Rapta - Anna Trybuła - Monika Napora. Złoty medal sztafety młodziczek: Weronika Gucia - Beata Grzędziak - Sabina Gunia- Aneta Majerczyk oraz Złoty Medal w sztafecie sprinterskiej: Jakub Trybuła - Bartłomiej Trybuła. W sezonie 2007/2008 Jakub i Bartłomiej Trybuła zdobyli swój kolejny srebrny medal w sztafecie sprinterskiej.
Są to tylko niektóre osiągnięcia zawodników z klubu LKS WITÓW. Sekcja ta odnosi coraz większe sukcesy w biegach indywidualnych jak i zespołowo, zdobywają medale i nagrody. Lista zawodniczek, które trenowały pod bacznym okiem Krzysztofa Jarosza jest imponująca, ich osiągnięcia jeszcze większe. Jedną z nich jest nasza utalentowana rodaczka – Mistrzyni Świata - Justyna Kowalczyk.