Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Pomoc dla uchodzcowkontoBiuletyn informacji publicznejSzczepieniatransmisjadostępnośćOtwórz się na pomockoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteoJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjainformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsjakości powietrzaEkointerwencja

Zagórzańska Msza św


Zagórzańskie Msze św. odprawiane są cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniają zespoły regionalne i orkiestry dęte działające na terenie Gminy Mszana Dolna.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników organizują mini – kiermasz swoich wyrobów; jest też okazja do zakupu pierników zdobionych w regionalne wzory, ziół i produktów lokalnych. Grupy zapewniające oprawę muzyczną podczas Eucharystii  występują z krótkim programem artystycznym.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Jest to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zapraszamy do licznego udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

 

pobierz: plakat wersja pdf