Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Podziękowali proboszczowi za trzy dekady posługi pasterskiej

29/06/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 912 razy
28 czerwca 2020r. parafianie z Olszówki podziękowali odchodzącemu na emeryturę Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Kasprzakowi, który przez 32 lata pełnił posługę kapłańską w tej miejscowości.

Wyrazem uznania dla pracy Księdza Proboszcza była liczna obecność wiernych na niedzielnej Mszy św. oraz piękna oprawa muzyczna tego nabożeństwa i śpiew dzieci,  Chóru „Świętojańskiego”, a także Zespołu Regionalnego „Olszowianie”. Przechodzący na emeryturę Ksiądz Stanisław podziękował wszystkim za długoletnią współpracę, pomoc i życzliwość; podsumował swoją obecność w Olszówce. Przedstawiciele lokalnych organizacji w dowód swojej wdzięczności wręczyli mu kwiaty, upominek i również podziękowali za posługę duszpasterską, wieloletnią katechezę oraz troskę, jaką Proboszcz przejawiał w dziedzinie duchowej i gospodarczej:

Ksiądz kanonik Stanisław Kasprzak
Proboszcz Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela
w Olszówce  1988 – 2020

Bóg zapłać Księdzu Proboszczowi za 32 letnią posługę kapłańską wśród wiernych w Olszówce. Jesteśmy wdzięczni za umacnianie wiary, głoszenie Bożego słowa i modlitwę, za każde błogosławieństwo i udzielony Sakrament, za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź i za łaski, które dzięki Księdza posłudze otrzymaliśmy od Pana. Dziękujemy za wszystkie dokonania w trosce o Kościół materialny, za wszelkie prace, które upiększają naszą Świątynię i jej otoczenie.

Niech Bóg wspiera Księdza w dalszej służbie duszpasterskiej, obdarzy długim życiem w zdrowiu i spokoju. Polecamy Księdza wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny.

Wdzięczni parafianie

Z serdecznymi podziękowaniami:
Rada Parafialna przy parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce

Chór „Świętojański” parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce
Radni, Sołtys i Rada Sołecka wsi Olszówka
Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce
Ochotnicza Straż Pożarna w Olszówce
Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Olszówce
Stowarzyszenie Folklorystyczne Zespół Regionalny „Olszowianie”
Klub Sportowy „Ostra” Olszówka-Raba Niżna

Olszówka, czerwiec 2020r.

 

Uroczyste podziękowania nie są jednak pożegnaniem ze społecznością Olszówki - Ksiądz kanonik Stanisław Kasprzak pozostaje bowiem w parafii Olszówka, a urząd proboszcza przejmuje Ksiądz Adam Kudłacik.

Danuta Wacławik
fot. Kinga Kaciczak