z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Pomoc dla uchodzcowkontoBiuletyn informacji publicznejSzczepieniatransmisjadostępnośćOtwórz się na pomockoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjainformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsjakości powietrzaEkointerwencja

Kalendarz


 • sierpień
  21
  2022
  15:30
  IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki"

  Zapraszamy na IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, który odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2022 r. o godz. 15.30., w Mszanie Górnej na boisku sportowym „Witów”.

  Festiwal realizowany jest w ramach projektu Odkryj Beskid Wyspowy 2022 - znów wędrujemy po "Beskidzkich Wyspach". W programie występy zespołów regionalnych i orkiestr dętych z terenu Gminy Mszana Dolna, takich jak: „Mali Łostowianie”, kapela „Kościelnioki” z Olszówki, „Dolina Mszanki”, Orkiestra Dęta „Sami Swoi” z Kasinki Małej, Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej, Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej oraz Orkiestra Dęta z Mszany Górnej. W zabawnej scence kabaretowej wystąpią "Śwarne Babki" z Łetowego.

  Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję skosztować pysznych potraw regionalnych, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ”Gosposie z Mszany Górnej”.

  Podczas wydarzenia ze swoją ofertą i produktami lokalnymi zaprezentują się Zagórzańskie Dziedziny. Pod białym namiotem z logotypem zagórzańskiej marki lokalnej dostaniecie ulotki i informatory dot. regionu, poznacie pierwszych Użytkowników Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY, dowiecie się o bogatej ofercie miejsca, przekonacie się jak miło i aktywnie spędzić czas u Zagórzan. Dostaniecie tam miody i produkty pszczele z zagórzańskich pasiek, rękodzieło lokalnych twórców, sery prosto od rolnika oraz literaturę pióra lokalnej pisarki. Wasze podniebienia będą pieścić gaździny zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich, a nadmiar energii zużyjecie podczas dziedzinnych warsztatów (tanecznych i artystycznych). Najmłodsi uczestnicy wydarzenia przekonają się tutaj „jak się downo dzieciska bowiały”. Czas będzie umilała regionalna kapela.

  Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, m.in. dmuchaniec, gry i zabawy, maty edukacyjne, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, lody. 

  Projekt dofinansowano przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

   

 • sierpień
  28
  2022
  14:00
  Zagórzańska Msza św.

  28 sierpnia 2022 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

  Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

  Po Mszy św., na placu przed kościołem członkowie zespołu wystąpią z krótkim programem artystycznym. Z uwagi na inne wydarzenia w regionie, wyjątkowo w tym dniu nie będzie okolicznościowego kiermaszu produktów lokalnych. Po pamiątki z regionu oraz miód i produkty pszczele, a także serki prosto od rolnika zapraszamy przed lub po Zagórzańskiej Mszy św. do Lubomierza. Partnerów i kreatorów Zagórzańskich Dziedzin spotkacie podczas „Niedzieli z GPN” na polanie Trusiówka, na przysiółku Rzeki.

  Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

  Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Udział w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

  Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

  Współorganizatorami wydarzenia są: Sołectwo Kasina Wielka i Zespół Łętowianie.