Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji

Aktualności

Maraton startowy w biegach narciarskich

10/03/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 3318 razy
W tym roku po raz pierwszy od prawie trzydziestu lat nie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych.

W zamian Polski Związek Narciarski zorganizował Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach narciarskich i połączył tę imprezę z Pucharem Polski (Puchar Grupy Azoty). Trzy pierwsze konkurencje odbyły się w Tomaszowie Lubelskim, po dniu przerwy na dwa biegi zawodnicy przyjechali do Ustrzyk Dolnych (Ustianowej).

Zawodniczki LKS „Witów ski” Mszana Górna w Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyły 5 medali: Julia Demkowska srebrny w biegu na 5 km techniką klasyczną i brązowy w biegu na 5 km techniką dowolną; Ewelina Kołodziej – brązowy w sprincie; sztafeta sprinterska: Gabriela Dawiec - Magdalena Murzyn – brązowy medal; Aleksandra Kołodziej – srebrny w biegu na 7 km techniką dowolną wśród juniorek młodszych. Ten ostatni medal jest bardzo cenny, bo Ola pokonała cztery rywalki trenujące w kadrze młodzieżowej kraju. W klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski Juniorów klub z Mszany Górnej zajął 3 miejsce wśród ponad dwudziestu startujących.

W zawodach Pucharu Polski wyżej wymienione zawodniczki otrzymywały równocześnie medale od Grupy Azoty. Ponadto dwa brązowe medale PGA wywalczył senior Bogusław Gracz, a jeszcze jeden brązowy Aleksandra Kołodziej – za bieg ze startu wspólnego. W tej samej konkurencji najlepsze w sezonie miejsce – 11 – zanotowała młodziczka Oliwia Dawiec, a jej brat Wojciech był 14 w kategorii do lat trzynastu. Najlepsze tej zimy biegi wykonały też najmłodsze biegaczki Witów Ski – Zuzanna Jarosz i Martyna Kuczaj.

Ogłoszono też klasyfikację końcową Pucharu Grupy Azoty. Najlepszym seniorem w Polce został zawodnik LKS Witów Ski Mszana Górna, Bogusław Gracz, 3 miejsce wśród juniorek wywalczyła Julia Demkowska, 5 w juniorkach młodszych – Aleksandra Kołodziej, 19 w juniorach młodszych – Jan Kopyciński, 14 w młodziczkach – Oliwia Dawiec, 15 wśród chłopców do 13 lat – Wojciech Dawiec.

W tym sezonie biegaczom narciarskim pozostały jeszcze dwa starty Mistrzostw Polski Seniorów, w tym jeden (biegi długie) zaliczany też do Mistrzostw Polski Juniorów.