z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Nie zwalniają tempa…

22/06/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 909 razy
Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin intensywnie przygotowują się do nowych aktywności oraz poszerzenia współpracy wokół marki lokalnej.

Kolejne ich spotkanie stało się okazją do prezentacji dwóch marek miejsca: Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju (Partnera Zagórzańskich Dziedzin) oraz Teatru Rabcio. Zagórzanie poznali ofertę tych podmiotów, zobaczyli w jaki sposób pracują na swój wizerunek i jak budują liczne grono swoich klientów. Dyskutowano również o współpracy, wzajemnej promocji, korzystaniu ze swoich ofert i realizacji wspólnych przedsięwzięć. Była to też okazja do obejrzenia ciekawej wystawy „Na co dzień i od święta – strój i ubiór Górali Zagórzańskich”. Jak się okazało, w tworzenie historii tych dwóch szczególnych miejsc bardzo mocno zaangażowani byli również Zagórzanie. Dość wspomnieć tutaj wyśmienitego rzeźbiarza, malarz, lalkarza i aktora, Stanisława Ciężadlika z Mszany Dolnej oraz jego dzieci i wnuki, do dzisiaj tworzące rabczański teatr.

Podczas roboczej części spotkania, które odbyło się w gościnnych progach pomieszczeń biurowych Muzeum, poszerzono zaszczytne grono Partnerów Zagórzańskich Dziedzin o trzy kolejne podmioty: Studio RZ, Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość i Stowarzyszenie Gospodarstw Eko i Agroturystycznych GAZDA. Do grono kreatorów marki dołączyły kolejne osoby, które swoją aktywność i pasję chcą spożytkować na budowę zagórzańskiej marki lokalnej.

Na progu wakacji dyskutowano również o letniej ofercie skierowanej do mieszkańców regionu i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny. Spotkanie stało się okazją do prezentacji bogatej oferty warsztatowej podmiotów skupionych wokół zagórzańskiej marki lokalnej (Zagórzańskie Warsztaty, Lato 2021). Debatowano również o nowym pomyśle na aktywność w Zagórzańskich Dziedzinach, którą roboczo nazwano „Mszańskim pierścieniem”. Kreatorów marki zachęcano również do włączenia się w system zniżek dla osób 60 +, jakie mogą zaoferować w ramach Zagórzańskiej Karty Seniora, do której w najbliższym czasie przystąpią zagórzańskie samorządy. Planowano również działania „otwartego serca i pomocnej dłoni” w ramach zagórzańskiego wolontariatu.

Budowanie marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny realizowane jest w lokalnym partnerstwie trójsektorowym, wspieranym w ramach Projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2010 w ramach Priorytetu IX „Region Spójny Społecznie”, Działanie 9.3. „Wsparcie Ekonomii Społecznej”. Jego animatorem jest Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA, a koordynatorem Gmina Mszana Dolna.

Magda Polańska