Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzanie w telewizji!

01/12/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 632 razy
2 grudnia b.r. o godz. 17.06 na antenie TVP 3 Kraków wyemitowany zostanie reportaż, w którym wystąpią Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin.

Cztery zagórzańskie potrawy – sapka, zupa z korpieli na mleku, razowy kołoc na słono i pierogi z suszonymi śliwkami stały się przykładem funkcjonowania innowacyjnych form funkcjonowania krótkich łańcuchów dostaw żywności i produktu lokalnego w działaniach kół gospodyń wiejskich.

Pod koniec października w nagraniu reportażu wzięły udział „dziedzinne” stowarzyszenia: Śwarne Baki z KGW Łętowe oraz kapela rodziny Kościelniaków z Olszówki działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki. Studio nagrań zorganizowano w gościnnych progach Moniki i Józefa Kościelniaków.

Tych, którym nie uda się obejrzeć dokumentu w czwartek, zapraszamy do obejrzenia jego powtórki, 3 grudnia o godz. 8.10 i 20.15 – zachęcają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin.

Operacja „Innowacyjne formy funkcjonowania krótkich łańcuchów dostaw żywności - Produkt lokalny w działaniach kół gospodyń wiejskich” realizowana jest przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. Reportaż wykonał zespół TVP 3 Kraków.

 

Magda Polańska