Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Kręglarze z Kasiny Wielkiej z medalami na Mistrzostwach Polski

30/08/2022, dodał: Monika Homa czytano: 2091 razy
W ubiegły weekend (27-28.8.2022) na stadionie LKS Płomień Limanowa odbyły się I Mistrzostwa Polski w kręglach fińskich. Organizatorem imprezy był producent kręgli fińskich w Polsce KUBI-SPORT jednocześnie propagator tego sportu na terenie Powiatu Limanowskiego oraz całej Polski.

Impreza składała się z dwóch etapów. W pierwszy dzień zawodnicy rywalizowali indywidualnie a w drugi drużynowo. W imprezie łącznie wzięło udział ponad 100 zawodników.

Bardzo mocną reprezentację w zawodach wystawił team z Kasiny Wielkiej. Potwierdziło się już to pierwszego dnia rywalizacji. Po dwóch fazach grupowych i części pucharowej Mistrzem Polski Juniorów został Karol Ceklarz (Open – 6miejsce), a trzecie miejsce w tej samej klasyfikacji zajął Maksymilian Kaleta(Open-16 miejsce), 29 miejsce zajął - Artur Żaba a 36 miejsce - Michał Nowak. Zawodnicy z Kasiny Wielkiej jednak nie poprzestali na rywalizacji indywidualnej. W niedzielę przystąpili do rywalizacji drużynowej, gdzie po raz kolejny pokazali swoje ogromne umiejętności. Po fantastycznej walce w finale, mimo przegranej, Vice Mistrzem Polski w drużynie został Michał Nowak w parze z Wiesławem Majdą (Kozaki). Na 6 miejscu, w tej samej klasyfikacji, zostali uplasowani Maks Kaleta, Karol Ceklarz(KURCZAKI) oraz 15 miejscu Lila Żaba, Artur Żaba (Żabki).

Chłopcy wykonali kawał dobrej roboty. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Praktycznie od kwietnia przygotowywali się do tej imprezy. W tym roku wygrali kilka ważnych turniejów zaliczanych do ligi limanowskiej. Cieszy jednak fakt, że jak zaczynali kilka lat temu zabawę z kręglami fińskimi na Orliku w Kasinie Wielkiej to sami pewnie nie marzyli o takich sukcesach. Liczyła się tyko dobra zabawa. Teraz to już czołówka Polski ponieważ poświęcają na ten sport dużo czasu wolnego, zaangażowania, treningu, a przede wszystkim to ogromna ich pasja. Jestem ogromnie z Nich dumny i wierzę, że to początek ich wielkich sukcesów. – podsumowuje imprezę Lokalny Animator Sportu w Kasinie Wielkiej Artur Żaba.

Przypomnijmy, że imprezy w kręglach fińskich na terenie Naszej gminy wspiera Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. 15.08.2022 w Kasinie Wielkiej odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Polski gdzie już wysoką formę potwierdzili zawodnicy z tej miejscowości. Nagrody podczas tej imprezy wręczył Pan Wójt, gratulując wszystkim obecnym wspaniałych wyników oraz zaangażowania sportowego.