z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zakochaj się w… Zagórzańskich Dziedzinach

12/09/2022, dodał: Monika Homa czytano: 317 razy
Prze dwa piękne wrześniowe dni ekipa realizująca popularny program emitowany w niedzielne poranki „Zakochaj się w Polsce” nagrywała jeden z jego odcinków w Zagórzańskich Dziedzinach.

 

 

Tomasz Bednarek, oprowadzający po Polsce, tym razem dotarł tam, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gorcami. Realizując kolejne sceny zagórzańskiego odcinka sprawdzał, czy kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej w swojej opowieści obiecują prawdę:

„Zagórzańskie Dziedziny łączą Beskid Wyspowy i Gorce. Splatają przyrodę z niezwykłymi krajobrazami. Wiążą tradycje pasterskie, rzemiosło, kulturę i sztukę. Scalają pasje, emocje i ducha górali zagórzańskich.

Marka Zagórzańskie Dziedziny dedykowana jest miłośnikom gór spragnionym natury i prostoty, którzy podejmą wyzwanie spędzania wolnego czasu daleko od miasta i szosy.

Kiedy nas odwiedzać? O każdej porze roku i dnia!

Młodsi i starsi odkrywcy mogą poznawać dziedziny zagórzańskiej krainy przez cztery pory roku, o wschodzie i zachodzie słońca.

Przemierzając pieszo, na nartach, konno czy rowerem ścieżki wydeptane przez Justynę Kowalczyk, Władysława Orkana i bacę Bulandę nasi Odkrywcy mogą poczuć się zagórzańskimi mistrzami, pisarzami, bacami, zielarzami… Na wędrowców czekają zagórzańskie szczyty: Śnieżnica, Lubogoszcz, Szczebel, Jasień, Ćwilin, czy gorczański Kudłoń – wszystkie z cudownymi wieloplanowymi widokami, których nie można spotkać nigdzie indziej!

Warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, przyrodnicze, edukacyjne, pikniki zagórzańskie - to tylko część dziedzinowej oferty, którą „konsumuje się” na miejscu. Na wynos można zabrać skarby - wiedzę, wspomnienia, osobiście znalezione lub wykonane pamiątki.

Zwolennicy dobrej kuchni opartej na lokalnych, naturalnych produktach znajdą zagórzańskie smaki w serwowanych tutaj tradycyjnych potrawach: kyciokach, sapce, scodrze, galasie, czy pierogach z suszonymi śliwkami”.

Niewątpliwie, znany m. in. z telewizyjnych seriali aktor, dał się uwieźć Zagórzańskim Dziedzinom, odkrywał je pasjami, zanurzył się w ich magii…. To przecież dziedzinie proste!

A czy zakochał się w zagórzańskiej części Polski? Tego już dowiecie się z telewizji. O emisji programu z Zagórzańskich Dziedzin będziemy informować na naszym profilu. Koniecznie go polubcie i na bieżąco czytajcie! – zachęcają Zagórzanie.

 

Magda Polańska