z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Promesy w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny II - na rozwój szkół z Gminy Mszana Dolna

01/12/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 746 razy
28 listopada br. w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie promes dla powiatów gorlickiego, limanowskiego i nowosądeckiego, w ramach projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” realizowanego przez Województwo Małopolskie.

Czeki opiewające na kwoty 120 000,00 zł (Grant 3) oraz 75 000,00 zł (Grant 1) dla Gminy Mszana Dolna odebrały Agata Chorągwicka – dyrektor ZEAS w Gminie Mszana Dolna oraz Weronika Wrzecionek-Cieżak – pracownik ZEAS.

W wydarzeniu wzięli udział: Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, Poseł na Sejm RP Patryk Wicher, Radni Województwa Małopolskiego: Marta Mordarska i Grzegorz Biedroń.

Ww. projekt jest bezpośrednią odpowiedzią na wyzwania dla oświaty w Małopolsce, a co za tym idzie koniecznością podjęcia działań w zakresie pomocy szkołom w walce z zagrożeniami i skutkami pandemii COVID-19, które obejmują:

1. Wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne, poprzez wyposażenie tych szkół i placówek w narzędzia do nauki zdalnej (Grant 1).

2. Umożliwienie transformacji cyfrowej 22 szkół, poprzez wyposażenie wybranych szkół
w wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne oraz oprogramowania (Grant 2).

3. Zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom (Grant 3).

 W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19, Samorząd Województwa Małopolskiego niezwłocznie podjął kroki zaradcze - mówił w poniedziałek Witold Kozłowski. W ramach kompleksowej strategii działania w Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zostały wydzielone środki finansowe dla poszczególnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, w tym także na edukację i nauczanie. Opiewający na około 60 mln zł Pakiet Edukacyjny, współfinansowany ze środków unijnych oraz budżetu Województwa Małopolskiego jest bardzo ważnym uzupełnieniem działań podejmowanych na poziomie centralnym, nastawionych na wsparcie nauczania.

Środki, które Gmina Mszana Dolna otrzymała w ramach Grantu 3, zostaną przekazane na realizację dodatkowych zajęć wyrównawczych oraz kół zainteresowań z matematyki w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej, Zespole Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej, Zespole Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej, Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce.  Środki przekazane w ramach Grantu 1 przeznaczone na zakup sprzętu TIK trafią aż do 9 szkół, tj. Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Kasince Małej, Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej, Szkoły Podstawowej w Łętowem, Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej, Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej, Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej.

Weronika Wrzecionek-Cieżak
fot. : UMWM