z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Ostatni odcinek sagi o Zagórzańskich Dziedzinach

29/05/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1375 razy
Zagórzańskie questy - sposób na odkrywanie miejsc i ciekawych historii, z ukrytymi skarbami i zagubionymi koralami...

Popularną formą spędzania wolnego czasu, łączącą rekreację z edukacją, są ostatnio tak zwane "QUESTY". Terminologia amerykańska, ale istotę questów można porównać do znanych od dawna harcerskich podchodów.

Agnieszka Józefiak - Lewandowska z Urzędu Miasta Mszana Dolna, członek Koła PTTK w tej miejscowości, informuje o propozycji trzech samorządów: miasta Mszana Dolna, gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź dla uczestników "Zagórzańskich Questów".

Sześć terenowych zagadek pozwala rozwiązać góral Jasiek, który zgubił korale - prezent dla swojej Kasi i teraz ślady poszczególnych koralików prowadzą do finalnego rozwiązania questu.

Kasina Wielka, Kasinka Mała, Lubomierz, Olszówka, Niedźwiedź i Mszana Dolna – w tych sześciu zagórzańskich miejscowościach można szukać skarbów podążając za wskazaniami questu!

A jakie nagrody czekają na jego uczestników?

Posłuchajcie: https://tiny.pl/chl3m

Źródło: red. Jan Stępień, Pejzaże regionalne - audycja wyemitowana w Radiu Kraków w niedzielny poranek, 28.05.23 r.