z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańskie Dziedziny na „Jarmarku w Muzeum”

21/07/2023, dodał: Maciej Liberda czytano: 1588 razy
Najbliższa sobota, 22 lipca, to święto w Rabce Zdroju – odpust w parafii św. Marii Magdaleny. Na tę okoliczność, poza uroczystościami kościelnymi, odbędzie się "Jarmark w Muzeum".

Ta plenerowa impreza zrzesza lokalnych twórców ludowych i rękodzielników przy starym, rabczańskim kościółku, który pełni funkcję Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju.

Dla nas, górali zagórzańskich, jest to ważne miejsce, gdyż muzeum posiada fantastyczne zbiory dokumentujące nasze dziedzictwo. Kto jeszcze nie odwiedził tego przybytku, ma do tego fantastyczną okazję właśnie w sobotę. Chłodne mury starego kościółka to idealna propozycja na ten letni czas.

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju.jest partnerem Zagórzańskich Dziedzin, dlatego, zgodnie z ideą partnerstwa, od ubiegłego roku wzbogacamy listę wystawców jarmarku i prezentujemy się tam z naszym lokalnymi wyrobami, produktami regionalnymi i całą bogatą, dziedzinną ofertą!

I tym razem nie zabraknie w Rabce Zdroju naszych produktów, usług i inicjatyw wyróżnionych Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny; będą miody i produkty pszczele z Pasieki u Piotra i Moniki Woźniaków z Koniny, pyszne sery gorczańskie od Moniki Kubik. Z wyróżnionymi marką zagórzańską lodami mleczna borówka z sosem borówkowym oraz nowymi smakami lodów zapowiedział się Maciek Komenza z „Lodów i Spółki”. Co powiecie na lody z miodową nutą czy eksperymentalne oscypkowe?

Na naszym stoisku nie zabraknie rękodzieła, również markowego. To idealna okazja by zaprezentowały się dziedzinne „Drzewiane Łobrozki” Józefy Potaczek.

Własnoręczne dzieła będzie można stworzyć na specjalnie przygotowanym stoisku warsztatowym u Doroty Kościelniak ze Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom”. Cosik tam zmalujecie, a jak posłuchacie prowadzącej: „Pieca zadym nie troncojcie” to w żywiołowej zabawie nauczycie się śpiewać i tańczyć po zagórzańsku, biorąc udział w warsztatach z certyfikatem marki lokalnej „Zagórzańskie Dziedziny”.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy również lokalne artystki i rękodzielniczki: Danutę Franczak, „Sznurkowe Perełki”, Władysławę Annę Jamróz, Paulinę Hanulę z „Hafthan’u” i Jolantę Klimek tworzącą cudowne rzeczy z własnego lawendowego pola.

Szukajcie na jarmarku białych namiotów Zagórzańskich Dziedzin!

Tam doświadczycie niezapomnianych wrażeń!

Do zobaczenia!

 

fot. archiwum - zdjęcia z 2022 roku