z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Kliknij, akceptuj”

25/03/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 941 razy
Komputer wydaje się najważniejszym wynalazkiem ostatnich czasów, który usprawnił pracę milionów ludzi na całym świecie, a wielu dał rozrywkę.

Coraz częściej pojawiają się jednak głosy na temat szkodliwości mediów na psychikę człowieka. Wiedza na temat zagrożeń wynikających z niekontrolowanego i nieumiarkowanego korzystania z komputera jest wciąż niewielka, dlatego w szkole podejmuje się wiele działań mających na celu uświadomienie młodych ludzi o tym, jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać w Internecie. Właśnie dlatego w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej przedstawiono spektakl profilaktyczny „Kliknij, akceptuj”, w którym wystąpili aktorzy teatru Maska. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie kl. III - VIII. Główną postacią spektaklu była Alicja zmagająca się z depresją. Dziewczyna, bardzo skryta i zakompleksiona, śledziła życie rówieśniczki z klasy, Kasi, która jest influencerką przedstawiającą swoje życie w baśniowych, nierealistycznych kolorach. Gwiazda Internetu wyśmiewała i szkalowała Alicję  w social mediach, co miało duży wpływ na decyzje i opinie o Ali innych obserwujących. Prawda była inna, Katarzyna miała własne problemy rodzinne i dlatego ukrywała  rzeczywistość, wymyślając swoje życie na nowo. Alicja w końcu dowiedziała się, że Kasia popełniła samobójstwo i zaczęła rozumieć, że Internet daje poczucie złudzenia, kreuje życie ludzkie i może być niebezpieczny.

Monika Piwko-Bieniek