Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Klaudia Kołodziej i Weronika Kaleta na podium zawodów w Ptaszkowej

14/02/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1474 razy
Klaudia Kołodziej (Łętowe) – zawodniczka LKS Witów ski Mszana Górna, trenująca w kadrze narodowej oraz Weronika Kaleta (Kasina Wielka) – zawodniczka LKS Markam Wiśniowa – Osieczany, wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych w ramach cyklu Bieg na Igrzyska w dniach 10 i 11 lutego 2018r. w Ptaszkowej.

Pierwszego dnia zawodów rozegrano starty na 5km stylem klasycznym. Klaudia zajęła w nich drugie miejsce, przegrywając z Klaudią Pytel  0.02 s; trzecie miejsce wywalczyła Weronika Kaleta. Kolejnego dnia zmagań rywalizowano w biegach stylem łyżwowym na 10km  Tutaj Klaudia Kołodziej była najlepsza; wygrała z drugą, Weroniką Kaletą, o 9s.; na trzecim miejscu znalazła się Natalia Bury. 

Trasa w Ptaszkowej jest bardzo wymagająca – podkreśla mieszkanka Łętowego. Chociaż liczy ona tylko 2,5km to znajdują się na niej długi podbiegi i strome zjazdy. Zawody zaliczam do udanych – dodaje.

Po raz kolejny w rywalizacji z dużo młodszymi zawodnikami pokazał się Bogusław Gracz, który zajął miejsca 4. i 6.

Postępy  zrobiły też młodsze zawodniczki Witowa ski: Julia Demkowska (w pierwszym dniu zawodów była 10., a w drugim 7.), Gabriela Dawiec (była odpowiednio 19. i 13.) oraz Magdalena Murzyn (18. i 17.).

Udział w zawodach wzięli również gimnazjaliści: Wioleta Haras, Damian Szynalik, Jan Kopyciński i Justyna Śliwa.

Magda Polańska


Klaudia Kołodziej


Weronika Kaleta (z lewej)

Galeria zdjęć z zawodów