Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wesprzyj Anię… zawartością swojej spiżarni!

19/03/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1548 razy
Od momentu ogłoszenia akcji pomocy dla 13-letniej Ani Wacławik, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, ruszyła lawina pomocy.

Organizowane są zbiórki pieniężne i różnego typu akcje charytatywne. W mediach społecznościowych założono specjalną grupę z myślą o Ani – umieszczane są na niej przeróżne przedmioty do licytacji - od biżuterii, rękodzieła, obrazy, rzeźby, po książki czy odzież. Pojawiają się przeróżne usługi: masaż kręgosłupa, makijaże okolicznościowe, motoryzacyjne, sesje fotograficzne… trudno wymienić wszystko; pomysłów nie brakuje! Jest oczywiście również coś dla łasuchów – pojawiło się dużo licytacji dotyczących wypieku pysznych domowych ciast, chlebów i jak przystało na koniec karnawału - chrustu…

Mimo, że akcja trwa już kilka tygodni i na konto Ani wpływają kolejne wpłaty, kwota niezbędna do przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów ciągle jest jeszcze odległa.

Okazuje się, że każdy z nas może przyczynić się do tego, aby kolejne złotówki zasiliły subkonto Ani. Pomóc bowiem można nie tylko finansowo. Organizatorzy kiermaszu domowej spiżarni  w ramach Turnieju Charytatywnego, przewidzianego na 23 marca b.r. o godz. 15.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, proszą o przekazanie na ten cel wykonanych przez siebie dowolnych  przetworów: dżemów, soków, kiszonek, sałatek… Czym tylko ofiarodawca zechce się podzielić.  Dochód z ich sprzedaży zasili konto Ani Wacławik. Swoje przetwory mogą przekazać wszyscy, zarówno indywidualni mieszkańcy Gminy Mszana Dolna, jak i stowarzyszenia, które  z kulinariami są „za pan brat”. Zachęcamy szczególnie Koła Gospodyń, aby włączyły się w tę akcję. Z jednej strony bowiem to bezinteresowna pomoc w potrzebie, a z drugiej niewątpliwa promocja własnych wyrobów i kulinarnego kunsztu! Szczegóły turnieju i telefon do organizatorów podane są na plakacie. Zapraszamy!

O akcji pomocy dla Ani Wacławik pisaliśmy tutaj.

Magda Polańska