Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Imieniny Patrona na turystycznym szlaku

12/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 241 razy
Uczniowie klas IV - VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wraz z wychowawcami wzięli udział w XI spotkaniu uczniów ze szkół noszących imię Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Gaude Mater Polonia!”, czyli imieniny Patrona na turystycznym szlaku w 40. rocznicę I Pielgrzymki do Polski (w Dolinie Chochołowskiej). Wyruszając na tatrzański szlak, którym swego czasu zachwycał się nasz Patron, kasinczańska młodzież oddała hołd Ojcu Świętemu wraz z innymi uczniami i nauczycielami z Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej, która w tym roku z powodu deszczowej pogody odbyła się w schronisku, uczestnicy uroczystości dziękowali za możliwość kolejnego spotkania w tak malowniczym miejscu oraz modlili się o pomyślność dla szkół biorących udział w spotkaniu. Po nabożeństwie częstowali się ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów.

Jesienna aura niestety w tym roku nie dopisała i chociaż deszcz padał rzęsiście, a niektórzy narzekali na ból nóg, to jednak wszyscy wrócili zadowoleni z tej wyprawy – podkreślają wychowawcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej.

Anna Kawula