z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejPSR 2020transmisjawybory prezydentakoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


Akademia z okazji 11 listopada w Szkole Podstawowej w Łętowem

18/11/2014, dodał: czytano: 3047 razy
12 listopada, tuż po Narodowym Święcie Niepodległości, w Szkole Podstawowej w Łętowem świętowano rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak każdego roku nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii i tym samym przypomnieli całej społeczności szkolnej historię tamtych czasów – relacjonują nauczyciele tej placówki.

A wiemy, że był to niezwykle trudny i burzliwy okres w dziejach naszego kraju…. Polska po III rozbiorze zniknęła z map świata na 123 lata i upragnioną wolność odzyskała dopiero pamiętnego 11 listopada 1918 roku. Klasa VI chciała pokazać zarys tamtych dni wcielając się w różne role i pokazując  fragmenty z naszej przeszłości… Tym razem przywołaliśmy postaci: Piłsudskiego, legionistów i ułanów… pojawili się również chłopi
i kosynierzy Kościuszki. Przy marszu pogrzebowym i utworze „Matczyne ręce ” wystąpiły płaczki…
Bo jak wiemy w naszej historii było także wiele smutnych zdarzeń. Nie mogło również zabraknąć akcentu rodzimej kultury i dlatego też pojawiły się  dziewczęta w strojach regionalnych. W naszą historię na trwale wpisały się pieśni patriotyczne, które zostały przypomniane przez uczniów. Jak tradycja nakazuje wspólne obchody rozpoczęliśmy od hymnu, a zakończyliśmy  „Piechotą”. Były też nieco weselsze utwory takie jak: „Przybyli ułani” czy „Kadrówka”… Wejście Kosyniera zapowiedział utwór „Krakowiak Kościuszki”, a postać Piłsudskiego z odezwą  do żołnierzy przywołał utwór  „Hej Komendancie”… Nasi uczniowie kolejny już raz pokazali, że potrafią aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły i są wrażliwi na odbiór jak i również przekaz treści historycznych. A klasa VI  za swój występ otrzymała  od kolegów i koleżanek gromkie brawa!

                                                                                                                                        red.  Monika Zięba